Fitness Mózgu

Ważne

Czas na ćwiczenia!

Wraz z wiekiem starzeje się nie tylko ciało, ale również mózg. Jest organem, którego czas nie oszczędza i wyraźnie wyciska na nim piętno.
 
Dobra wiadomość jest taka, że naturalny proces starzenia się mózgu nie musi iść w parze z osłabieniem funkcji umysłowych. Pod warunkiem, że zadbamy o ten umysł odpowiednio poprzez ćwiczenia.
 
„Znacznie lepiej jest zapobiegać chorobie niż ją leczyć,  podobnie jak lepiej jest zawczasu przewidywać burzę i ratować się przed nią niż być przez nią porwanym”
Bernardino Ramazzini
 
Powszechność występowania obecnie chorób otępiennych, w tym choroby Alzheimera wymaga podejmowania przedsięwzięć profilaktycznych, mogących wpłynąć na poprawę stanu zdrowia populacji osób starszych.

Jak minimalizować zagrożenia

#1

Jeśli postawimy rozpoznanie choroby na wczesnym etapie oddalamy czas niesamodzielności chorego i równocześnie wydłużamy opiekunowi okres pełnych możliwości działania zawodowego, rodzinnego i społecznego.

#2

Jak podkreśla dr Omar Kassaar z Uniwersytetu Bath, jeżeli cukrzyca i otyłość to za mało, abyśmy zaczęli ograniczać spożycie cukru, na czarnej liście pojawia się kolejne schorzenie, które może być spowodowane jego nadmierną ilością w diecie – choroba Alzheimera.

W ramach realizowanego przez nas zadania publicznego „Wyścig z czasem” – jak minimalizować zagrożenia, czyli profilaktyka w chorobach cywilizacyjnych w szczególności otępiennych i w chorobie Alzheimera” opracowany został dokument pt. „Jaka dieta jest najlepsza dla mózgu„. Warto zaznaczyć, że uwagi zawarte w tym dokumencie będą służyły utrzymaniu dobrej kondycji nie tylko mózgu, ale całego organizmu.

Ruch jest znakomitą formą relaksu, odpoczynku, a jednocześnie stymuluje organizm i przedłuża okres sprawności fizycznej organizmu. Jedną z form ruchu usprawniającego cały organizm jest taniec. Również pozytywnie wpływa na pracę mózgu co ilustruje filmik dostępny pod tym adresem.

Poniżej linki, pod którymi można również zobaczyćinformacje dotyczące treningu pamięci i mózgu.

Rozmiar Czcionki
Kontrast

Ta strona używa plików cookies.